Rss

LED osvětlení přinese vysokou finanční úsporu

LED žárovkaKdyž přijde účet za elektřinu, mnozí z nás jsou nemile překvapení tím, kolik peněz budou muset zaplatit. Často se udivují poměrně zbytečně, jelikož mají doma nejen staré spotřebiče, ale i klasické vláknové žárovky, jejichž spotřeba je vysoká! Právě proto se vyplatí pořídit si LED osvětlení, které je v mnoha ohledech ekonomičtější. Nevěříte? V následujících řádcích vám podrobně popíšeme všechny výhody, které LED svítidla nabízejí.

Ekonomický provoz

Hlavní výhodou LED osvětlení je bezesporu jeho finančně nenáročný provoz. Příkladem budiž standardní stropní svítidlo se dvěma žárovkami. Od výroby se často jedná o vláknové s příkonem 60 W. Dvě žárovky tedy dají dohromady 120 W. Když je vyměníte za 8W LED žárovky, tak máte dohromady pouze 16 W. Standardně z pohledu množství světla odpovídá u LED žárovky 8 W celkem 57 W u standardního vláknového typu. I přes fakt, že pořizovací cena moderních LED žárovek se pohybuje okolo 200 korun, je návratnost krátkodobá.

Pestré barevné spektrum

Moderní LED svítidla a žárovky nabízejí také několik barevných odstínů. Jestliže chcete mít ryze bílé osvětlení, vyplatí se studená bílá dávající chladný odstín 6500 – 9000 ° K. Předměty, na které směřuje, vypadají ne úplně přirozeně namodrale. Ideální je pro osvětlení skladů a venkovních prostor. Do interiéru se spíše hodí teplá bílá s barevným spektrem 2700 – 3500 ° K. Ta se nejvíce přibližuje vláknové žárovce. Světlo vypadá měkce a přirozeně. Optimální je kdekoli do interiéru. Ostré bílé světlo vám dá denní bílá (4500 – 6500 ° K). Optimální je pro své lehce namodralé světlo do nočních lamp a pracoven.

Ostatní výhody LED osvětlení

Jakákoli LED žárovka se na rozdíl od standardní nepřehřívá. Není se tak nutné obávat případného vzplanutí a založení požáru. Za velkou výhodu lze určitě považovat i fakt, že zapínání a vypínání světla neohrožuje jeho životnost. Vhodné jsou tak i do svítidel na fotobuňku, které se neustále zapínají a vypínají.